Arts EntertainmentArts EntertainmentMusicMoviesTVArts ExhibitsPerforming ArtsReality TVCelebrityPop CultureAnimationYoung Adult FictionBooksMovie ReviewsComic BooksNewsNewsTop NewsInternational NewsStrange NewsScience SpacePoliticsElectionsEnvironmentExtreme WeatherGovernmentCrime CourtsBusiness Cheap NFL Jerseys China FinanceSameSex MarriageSmall BusinessStock MarketGun ControlGlobal WarmingPersonal FinanceDemocratRepublicanPolitical BuzzMarketing and PRImmigrationLeisureLeisureFood DrinkTravelSpa BeautyAutos MotorcyclesBars ClubsRecipesDrinksBudget TravelDIY MechanicAuto ReviewsNatural BeautyLuxury TravelMakeupHair NailsTechTechGadgets TechVideo GamesInternetTech Arts EntertainmentArts EntertainmentMusicMoviesTVArts ExhibitsPerforming ArtsReality Wholesale Jerseys From China TVCelebrityPop CultureAnimationYoung Adult FictionBooksMovie ReviewsComic BooksNewsNewsTop NewsInternational NewsStrange NewsScience SpacePoliticsElectionsEnvironmentExtreme ParentingHealth FitnessEducationReligion SpiritualityWeight Loss DietingWeddingsGardeningHome Cheap Jerseys Free Shipping SportsRecreational SportsCollege SportsGeneral SportsFantasy SportsMotorsportsHunting FishingHikingCampingRunningEquestrianWater SportsAction SportsEndurance SportsRecreation. Kobe Bryant, who plays for the Los Angeles Lakers basketball team, stands accused of raping a 19yearold college student in the Colorado town of Eagle on 30 June.Cheap Nike NFL Jerseys China The BBC's David Willis in Eagle says that although American sport and basketball in particular has seen its share of sex scandals there have been few, if any, to rival the Bryant case.10 Reasons Why Being Famous Isn't All That Greatby Fotinoula Gypsyy3 years ago Oklahoma City Thunder AllStar Kevin Durant took to Harlem last night to play a little ball. Apparently things went swimmingly.Wholesale NFL Jerseys Online Yeah, I know, who's really going to guard him out there, right? Say what you will, that's an impressive performance. Coach Outlet Coach Factory Outlet Coach Outlet Store Coach Handbags Outlet Coach Outlet Coach Factory Outlet Coach Outlet Coach Handbags Coach Site Michael Kors Outlet Michael Kors Handbags Outlet Cheap Michael Kors Michael Kors Outlet Michael Kors Handbags Outlet Cheap Michael Kors Michael Kors Outlet Michael Kors Handbags Outlet Cheap Michael Kors
cheap nfl jerseys china cheap nfl jerseys free shipping wholesale nhl jerseys china wholesale jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping cheap nfl jerseys for sale cheap jerseys free shipping wholesale nfl jerseys from china cheap nfl jerseys sale cheap nike nfl jerseys china wholesale jerseys free shipping cheap nfl jerseys wholesale wholesale nfl jerseys online cheap nfl jerseys wholesale china jerseys wholesale cheap coach handbags outlet authentic designer handbags cheap coach handbags outlet cheap coach purses outlet discount coach bags coach bags sale coach purse outlet cheap real coach purses coach handbags sale online coach purse outlet michael kors outlet online store cheap michael kors bags cheap michael kors purse michael kors factory outlet online cheap michael kors handbags cheap michael kors purses michael kors bags outlet online cheap michael kors purse michael kors handbags discount


ÇİFT CAM ARASI JALUZİİki ayrı cam plakası arasına yerleştirilen jaluzi sistemi, diğer jaluzilerden farklı olarak kirlenme bozulma ve bakım gibi dezavantajlarından arınarak daha kolay bir kullanım sağlamaktadır.

MIKNATISLI SİSTEM

Mıknatıslı jaluzi sistemi, camda veya cam çıtasında delik olmadan, mıknatıslı redüktör sistemi sayesinde hareket ettirilerek kullanımı sağlanmaktadır. Isıcam arası mıknatıslı sistem jaluzide, cam veya cam çıtasında delik olmamasından dolayı zaman içinde deforme olan, devamlı tozlanan jaluzilerin yerini, uzun yıllar boyunca ilk gün kü görüntüsünü muhafaza eden ve ısıcamın bütün özelliklerini muhafaza ederek ilave ses ve ısı izolasyonu sağlayan bir üründür.

Cama çift taraflı bant ile yapıştırılmış dış mekanizmaya bağlı zincir, elle sağ veya sol taraftan aşağıya doğru çekilerek sisteme hareket verilir. Bu hareket dış mekanizma içerisinde bulunan zincir yuvasını döndürerek alt kısımdaki dişli sistemine bağlı ucunda mıknatıs bulunan mili çalıştırır. Mıknatıs camın iç kısmında bulunan karşı mıknatısı kendine çekerek onu döndürmeye zorlar. Cam içerisindeki mıknatısın kendi ekseni etrafındaki hareketi, iç gövde içerisindeki dişli redüktör sistemi sayesinde 90 derece dik konumlandırılmış altı köşe mile eksenel hareket kazandırır. Altı köşe mil, yataklanma borusu içerisine saplanmış yuvasında boruyu çevirerek, boruya metal ve plastik halkalarla tutturulmuş jaluzi iplerini yukarı toplar veya aşağıya indirir. İplerin bu hareketi jaluziye hem eksenel hem de yukarı ve aşağı hareket kazandırır

MİLLİ SİSTEM

 

Milli Sistem çift cam arası jaluzide ise mekanizmaya bağlı mil’in cam dışına çıkmasını sağlamak için ufak bir delik açılmaktadır. Fakat rutubet ve toz girişini önlemek için bu delik içerisinde özel bir keçe kullanılarak ısıcamın bütün özelliklerini koruması sağlanarak imalatı gerçekleşmektedir.
Milli sistem jaluzide, devamlı tozlanan jaluzilerin yerini, uzun yıllar boyunca ilk gün kü görüntüsünü muhafaza eden ve ısıcamın bütün özelliklerini muhafaza ederek ilave ses ve ısı izolasyonu sağlayan bir ürün olarak imalatı gerçekleştirilmektedir.

Mil cam içerisindeki mekanizmaya bağlı olup camın köşesinden açılan delikten dışarı çıkarak dış mekanizma dişli sistemine oturur. Milin kendi ekseni etrafında dönmesi, iç gövde içerisindeki dişli redüktör sistemi sayesinde 90 derece dik konumlandırılmış altı köşe mile eksenel hareket kazandırır. Altı köşe mil, yataklanma borusu içerisine saplanmış yuvasında boruyu çevirerek, boruya metal ve plastik halkalarla tutturulmuş jaluzi iplerini yukarı toplar veya aşağıya indirir. İplerin bu hareketi jaluziye hem eksenel hem de yukarı ve aşağı hareket kazandırır.

BUTONLU SİSTEM

 

Çift cam arası jaluzi rahatlığını daha ekonomik olarak yaşamanızı sağlayacak  butonlu jaluzi sistemleri,  her türlü kapı, pencere ve ara bölmelere uygulanabilir nitelikte bir ürün olarak tasarlanmıştır. butonlu jaluzi sistemleri doğrama üzerine yerleştirdiğimiz buton sayesinde bir dokunuşla jaluziye eksenel hareket vererek kullanımı sağlayabilirsiniz.

MOTORLU VE KUMANDALI JALUZİ

 

Kumandalı ve motorlu jaluzi sistemlerinde herkesten farklı bir teknolojiyle imalatı yapılan jaluzili camlarınızda herhangi bir arıza meydana gelmesi durumunda dış mekanizmayı değiştirerek jaluzi kullanım keyfini ve rahatlığını ara vermeden sürdürebilirsiniz. Üstün teknoloji ile imal edilen çift cam arası motorlu jaluzilerin sağladığı faydalar bununla da bitmiyor. Motorlu jaluzilerde bir ilki gerçekleştirerek daha önce alınan milli ve mıknatıslı sistem jaluzileri istediğiniz zaman motorlu ve kumandalı sistem jaluziye çevirebilme kolaylığında beraberinde sunuyor. Sadece dış mekanizmayı değiştirerek dilediğiniz zaman milli-mıknatıslı sistemden, motorlu sisteme geçebilme avantajını sizlere sunmaktayız.
Motorlu ve Kumandalı Çift Cam Arası jaluzi sistemimizde ise dış mekanizmanın içerisine yerleştirilen motora hareket veren, radyo frekanslı kumanda ile birden çok jaluziye tek kumanda ile hareket verebilir, eksenel çalışmasını sağlayabilirsiniz. Motorlu ve kumandalı sistem jaluzimizi ulaşılması zor alanlarda, kış bahçelerinde v.b. yerlerde çok rahatlıkla kullanabilir dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Jaluzi Kullanımda Dikkat Edilmesi Gereken Başlıca Hususlar:
1- Montaj esnasında çıta takılırken zincir mekanizmasının kastırılmamasına dikkat edilmelidir.
2- Jaluzi tamamen aşağı indirildikten sonra aynı yöne çekmeye devam etmeyin.
(Bu sistemin bozulmasına neden olabilir)
3- Jaluziyi eksenel hareket ettirmek için zinciri hafifçe aşağı yukarı hareket ettirmek yeterlidir.
4- Çift cam arası jaluzi sistemlerinde uygulanan argon gazı daha iyi ses ve ısı yalıtımı içindir. Camın kırılması halinde sağlığa hiçbir zararı bulunmamaktadır.Sayfa : [ 1 ]