Arts EntertainmentArts EntertainmentMusicMoviesTVArts ExhibitsPerforming ArtsReality TVCelebrityPop CultureAnimationYoung Adult FictionBooksMovie ReviewsComic BooksNewsNewsTop NewsInternational NewsStrange NewsScience SpacePoliticsElectionsEnvironmentExtreme WeatherGovernmentCrime CourtsBusiness Cheap NFL Jerseys China FinanceSameSex MarriageSmall BusinessStock MarketGun ControlGlobal WarmingPersonal FinanceDemocratRepublicanPolitical BuzzMarketing and PRImmigrationLeisureLeisureFood DrinkTravelSpa BeautyAutos MotorcyclesBars ClubsRecipesDrinksBudget TravelDIY MechanicAuto ReviewsNatural BeautyLuxury TravelMakeupHair NailsTechTechGadgets TechVideo GamesInternetTech Arts EntertainmentArts EntertainmentMusicMoviesTVArts ExhibitsPerforming ArtsReality Wholesale Jerseys From China TVCelebrityPop CultureAnimationYoung Adult FictionBooksMovie ReviewsComic BooksNewsNewsTop NewsInternational NewsStrange NewsScience SpacePoliticsElectionsEnvironmentExtreme ParentingHealth FitnessEducationReligion SpiritualityWeight Loss DietingWeddingsGardeningHome Cheap Jerseys Free Shipping SportsRecreational SportsCollege SportsGeneral SportsFantasy SportsMotorsportsHunting FishingHikingCampingRunningEquestrianWater SportsAction SportsEndurance SportsRecreation. Kobe Bryant, who plays for the Los Angeles Lakers basketball team, stands accused of raping a 19yearold college student in the Colorado town of Eagle on 30 June.Cheap Nike NFL Jerseys China The BBC's David Willis in Eagle says that although American sport and basketball in particular has seen its share of sex scandals there have been few, if any, to rival the Bryant case.10 Reasons Why Being Famous Isn't All That Greatby Fotinoula Gypsyy3 years ago Oklahoma City Thunder AllStar Kevin Durant took to Harlem last night to play a little ball. Apparently things went swimmingly.Wholesale NFL Jerseys Online Yeah, I know, who's really going to guard him out there, right? Say what you will, that's an impressive performance. Coach Outlet Coach Factory Outlet Coach Outlet Store Coach Handbags Outlet Coach Outlet Coach Factory Outlet Coach Outlet Coach Handbags Coach Site Michael Kors Outlet Michael Kors Handbags Outlet Cheap Michael Kors Michael Kors Outlet Michael Kors Handbags Outlet Cheap Michael Kors Michael Kors Outlet Michael Kors Handbags Outlet Cheap Michael Kors
cheap nfl jerseys china cheap nfl jerseys free shipping wholesale nhl jerseys china wholesale jerseys from china cheap nfl jerseys free shipping cheap nfl jerseys for sale cheap jerseys free shipping wholesale nfl jerseys from china cheap nfl jerseys sale cheap nike nfl jerseys china wholesale jerseys free shipping cheap nfl jerseys wholesale wholesale nfl jerseys online cheap nfl jerseys wholesale china jerseys wholesale cheap coach handbags outlet authentic designer handbags cheap coach handbags outlet cheap coach purses outlet discount coach bags coach bags sale coach purse outlet cheap real coach purses coach handbags sale online coach purse outlet michael kors outlet online store cheap michael kors bags cheap michael kors purse michael kors factory outlet online cheap michael kors handbags cheap michael kors purses michael kors bags outlet online cheap michael kors purse michael kors handbags discount


MUTFAK PERDELERİEvlerini dizayn ederken insanlar, mutfak dizaynını pek önemsemezler. Ama bir evin en önemli kısımlarından biridir. Tamamen düz ve köşeli mobilyaların kullanıldığı mutfaklara daha yumuşak bir hava katmak uygun bir perde seçimi ile mümkündür.

Mutfak perdesi seçerken yardım olabilecek 5 ipucunuzun evini dizayn etmek isteyenlere faydası olacağını düşünüyoruz.

1-      Perdenin minimal yer kaplaması

Mutfakta kullanılacak perdelerin, evin diğer odalarında kullanılan perdelere göre daha az yer kaplaması görüntü açısından çok önemlidir. Ağır ve geniş yüzeyi kaplayan, yere kadar uzun perdeler mutfak pencereleri için uygun değildir.

2-      Işıktan en fazla yararlanmak

Mutfağın evin diğer odalarına göre en fazla doğal ışığı alması gerekir. O yüzden perde seçerken ışı en fazla geçiren kumaşı tercih etmek gerekmektedir. Ayrıca tam olarak açıldığında ışık geçirgenliği fazla olduğu için alüminyum jaluzi de rahatlıkla kullanılabilir.

3-      Canlı renk ve desen kullanımı

Mutfakta kullanılabilecek aksesuar çok az olduğu (ya da hiç tercih edilmediği) için istenilen şıklığı perde seçimiyle yaratabiliriz. En canlı renkler ve desenler rahatlıkla mutfakta uygulanabilir. Yaşmak ve volan ve pano mutfakta pek kullanılmaz oyunun yerine perde uçlarına kullanılabilecek boncuk ve diğer süslemeler perdenizin daha şık görünmesini sağlar.

4-      Mutfakta kullanılacak kumaşın ısıdan etkilenmemesi

Mutfaklar doğal ısının yanında işlevi dolayısı ile en sıcak ve nemli ortamlardır. O yüzden kumaş ya da malzeme seçerken ısıya ve neme dayanıklı olan tercih edilmelidir. Bu yüzden bambu, jüt ve benzeri hammaddeli perdeler mutfakta kullanılmaması gerekir.

5-      Temizlenmesi kolay olan perde seçilmedir

Mutfak perdeleri çok sık kirlendiği için, temizlenme aralıkları düşüktür. Bu yüzden temizlenmesi en pratik kumaş seçmek en akıllıca çözümdür. Ayrıca temizlenmesi için sıklıkla çıkarılıp-takılacağından en kolay taşıyıcı mekanizma kullanmak gerekir.

Kumaş perde seçimlerinde taşıyıcı olarak korniş ve boru uygulamalarını seçmenizi öneririz.

Temizlenmesi kolay olduğu için de alüminyum jaluzi de tercih edilebilir.

 Sayfa : [ 1 ]